O Nas

Moim pierwszym wyzwaniem zawodowym była praca w PEKAO SA jako referent ds. zaopatrzenia. Jako 20 latek nie przypuszczałem wtedy, że zakupy staną moją pasją zawodową, której poświęcę ponad 18 lat życia

Szymon Gonera

Ekspert i praktyk zakupowy z wieloletnim doświadczeniem w supply chain, w szczególności w zakupach indirects i directs. Pierwsze doświadczenia związane zakupami directs realizował jako kupiec surowców i opakowań w ICI Paints (aktualnie Akzo Nobel). Oprócz projektów optymalizacyjnych, z sukcesem wdrażał projekty VMI (vendor managed inventory) z dostawcami, które zaowocowały milionowymi oszczędnościami w majątku obrotowym zapasów. W kolejnych latach wspierał zakupowo rozwój sieci barów Tchibo, m.in. koordynował budowę i otwarcia pierwszych sklepów Tchibo non-food w Polsce.

Przez ponad osiem lat zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w dziale zakupów Indirects i Supply Chain w Polsce i w regionie CEE Unilever, gdzie zarządzał międzynarodowym zespołem kupców. Z sukcesem wdrażał w regionie, globalną strategię zakupową koncernu. Wprowadził szereg rozwiązań e-procurement, a poprzez osiągane wyniki potwierdził znaczenie profesjonalnie realizowanych zakupów w organizacji. Dowodem tego były nie tylko oszczędności, transparentność procesu, ale przede wszystkim źródło i stymulator rozwoju biznesu w zakresie innowacji serwisowych i kosztowej przewagi rynkowej.

W Unilever zarządzał procesem centralizacji zespołu logistyki. Skutecznie przeprowadził restrukturyzację zespołu logistyki, zredukował koszty, przy jednoczesnej poprawie wszystkich wskaźników opisujących jakość serwisu logistycznego – logistyka Unilever została wyróżniona w ankiecie AGS jako najlepsza na rynku FMCG w Polsce.

W latach 2014-2016, jako senior manager, zarządzał i wspierał negocjacyjnie zespoły kolaboracji z dostawcami, zespoły importu i transportu w Leroy Merlin w Polsce. Przez ostatnie lata pełnił funkcje kierownicze w zakupach serwisów marketingowych i sprzedażowych dla całej grupy Danone w Polsce oraz odpowiadał za wsparcie zakupów opakowań i serwisów produkcyjnych w Żywiec Zdrój.  

Referencje

Michał Szkudlarek

Michał Szkudlarek

Supply Chain Director at Leroy Merlin

Miałem okazje współpracować z Szymonem przez kilka lat w Unilever i Leroy Merlin. Mogę z pełnym przekonaniem zarekomendować i polecić Szymona jako wyjątkowego eksperta zakupowego. Wielokrotnie przekonałem się o jego doświadczeniu i wiedzy kupieckiej. Wynikiem jego wsparcia, były bardzo często projekty oszczędnościowe, liczone w setkach tysięcy, a nawet milionach złotych. Jego działania dostarczały nie tylko czystą redukcje kosztów, ale także gwarantowały rozwiązania stymulujące i wspierające rozwój biznesu, szczególnie w zakresie jakości, transparentności serwisu oraz innowacyjnych, unikalnych narzędzi pracy.

Seref Alptekin

Seref Alptekin

Transformational Procurement Leader at Hyperloop Transportation Technologies, Inc.

Szymon and I worked together for the European Indirects Procurement Team. He was responsible for CEE region. Szymon is hard working and tenacious. Has a mastery of processes in the field of Procurement. Is also a good team leader. Would easily recommend Szymon as he is a reliable solid senior professional.

Sintia Popescu

Sintia Popescu

Global Procurement Manager Packaging at Unilever

I have known Szymon for the last 4 years and during that time the Unilever CEE logistics team underwent a large amount of structural change and operational challenges however many new development opportunities as well, which Szymon embraced with a very positive attitude. I have always found Szymon to be a very supportive team member with great procurement and logistics knowledge and very proactive in his approach to work

Praca w Dziale Zakupów Korporacyjnych jest niekończącym się wyzwaniem, ponieważ każda nowa kategoria zakupowa podejmowana przez zakupowca implikuje konieczność zagłębienia się w nowe rynki, poznania nowych regulacji, metod działania i rozkładu sił graczy na rynku. To jeden z kluczowowych czynników sprawiających, że Zakupy to jednen z najciekawszych i najbardziej dynamicznych obszarów działalności firmy.

Jacek Wieczorek

Doświadczony menadżer z 15 letnim stażem w zarządzaniu korporacyjnymi działami zakupów w Polsce i za granicą.

Swoją karierę rozpoczął przystępując do programu Unilever Business Management Trainee, gdzie po ukończeniu intensywnego programu szkoleniowego był odpowiedzialny za realizację zakupów inwestycyjnych i technicznych dla dwóch dynamicznie rozwijających się fabryk żywności Unilever. Następnie przejął kierownictwo działu zakupów dla obu fabryk, a także koordynował logistykę i planowanie dostaw wybranych surowców dla pozostalych polskich fabryk koncernu.

W 2004 r. został oddelegowany do globalnej centrali zakupowej koncernu Unilever w Szwajcarii, gdzie przez wiele lat zarządzał zakupami olejów i tłuszczów jadalnych, strategicznych dla grupy Unilever surowców. To tam zdobył doświadczenie w globalnym handlu surowcowym, technikach hedgingowych i zarządzaniu ryzykiem w międzynarodowych procesach supply chain. Brał udział w wielu projektach optymalizujących procesy łańcucha dostaw, prowadził złożone negocjacje zakupowe na poziomie globalnym oraz był odpowiedzialny za kontraktację dostaw oleju jadalnego dla kilkudziesięciu fabryk firmy.

Po powrocie do Polski objął stanowisko szefa Działu Zakupów indirect biura glownego Unilever w Warszawie, gdzie kierował zespołem kupców. Byl odpowiedzialny za zakupy dla działów sprzedaży i marketingu, wsparcie zakupów flotowych oraz kontraktację usług wspólnych dla polskich fabryk koncernu. Dodatkowo koordynował część prawno-podatkową integracji lokalnego systemu SAP ze strukturami europejskimi koncernu.

W 2011 roku ponownie wyjechał za granicę, obejmując stanowisko menadżera a następnie szefa dzialu zakupów biokomponentów w biurze tradingowym koncernu Neste w Genewie. Przez kolejne lata poszerzal swoje doświadczenie w globalnym tradingu towarowym oraz zapoznał się z prawną i komercyjną specyfiką handlu biokomponentami w globalnym przemyśle paliwowym. Negocjowal i kontraktowal dostawy wielkotonażowe o wartości wielu milionów dolarów, inicjował i wdrażał wiele programów oszczędnościowych, rozwiązywał problemy związane z zakłóceniami logistycznymi w transporcie oceanicznym, oraz stymulowal implementację nowych rozwiązań technologicznych pozwalających na ekspansję firmy na nowe rynki surowcowe na różnych kontynentach.

W trakcie swojej praktyki zawodowej zarówno podlegal licznym audytom korporacyjnym, jak i sam sprawował rolę audytora wewnętrznego. Fakt ten, w połączeniu z wszechstronnym doświadczeniem w zarządzaniu różnymi kategoriami zakupowymi, stanowi narzędzie umożliwiające efektywną weryfikację oraz profesjonalne wymodelowanie procesu zakupów korporacyjnych klienta zlecającego wykonanie uslugi audytowej.

Referencje

Diego Marques

Diego Marques

Vice President Supply Renewable Products, Neste Szwajcaria

I have had the pleasure to have Jacek in my team in the past. Always demonstrated being very commercially savvy, persistent attitude and rigorous in his approach. On the personal level, his interpersonal skills allow him to build strong relationships and trust.

Ralph Brands

Ralph Brands

Sales Manager Darling Ingredients International

I enjoyed working with Jacek as my business counter party during his years in Neste Switzerland. He was an assertive negotiator, but at the same time he was open to dialog and determined to ultimately look for a conciliatory solution. I admire Jacek’s dedication to constantly follow the market dynamics, his excellent supply chain knowledge and ability to build up a professional and at the same time a pleasant supplier relation. I’m happy to recommend Jacek as a reliable business partner and a top level procurement executive

Siebe Haagsma

Siebe Haagsma

Supply Group Director Unilever Switzerland

I had the pleasure to work with Jacek at Unilever Switzerland. In addition to the daily trading, we initiated and implemented many savings’ and supply chain optimization projects, where he proved to be entrepreneurial, efficient and determined to deliver the project milestones on time and in full.
He was one of the key players to implement a major project aiming to change the raw material input in Unilever production units, which required the set-up of new sourcing - and new logistic solutions on a pan European scale, which delivered significant savings on raw material cost.
I can definitely confirm Jacek’s extensive supply-chain experience and competency.

Nasze wartości

Jesteśmy praktykami – rozliczamy się z wyników naszej pracy, nie z prezentacji ppt.

Praktyczne podejście

Rozumiemy ścisłą relację miedzy Zakupami a tajemnicą przedsiębiorstwa.

Poufność

Każdego klienta traktujemy indywidualnie

 

Rozwiązania szyte na miarę

Działamy przejrzyście i zawsze według wspólnych uzgodnień

Transparentność

Jesteśmy skuteczni i konsekwentni stosując wysokie standardy etyki

Fair play

Nasza wieloletnia praktyka zakupowa to gwarancja wiedzy i ekspertyzy

Ekspertyza

Jesteśmy praktykami – rozliczamy się z wyników naszej pracy, nie z prezentacji ppt.
Rozumiemy ścisłą relację miedzy Zakupami a tajemnicą przedsiębiorstwa.
Każdego klienta traktujemy indywidualnie

 

Działamy przejrzyście i zawsze według wspólnych uzgodnień
Jesteśmy skuteczni i konsekwentni stosując wysokie standardy etyki
Nasza wieloletnia praktyka zakupowa to gwarancja wiedzy i ekspertyzy

Praktyczne podejście

Poufność

Rozwiązania szyte na miarę

Transparentność

Fair play

Ekspertyza

Nasza filozofia to profesjonalne i praktyczne podejście do powierzonych zadań i wysokie wymagania stawiane zarówno sobie, jak i naszym dostawcom. Oferujemy najwyższej jakości doradztwo zakupowe, które przekłada się na skuteczne rekomendacje dla naszych klientów. Wiemy jak ważne jest przygotowanie dobrej strategii, wybór odpowiednich narzędzi i ich prawidłowe wdrożenie. Duże znaczenie dla całego procesu ma praktyczne podejście na każdym etapie podejmowania decyzji i wybranie sprawdzonych rozwiązań, które odpowiadają indywidualnym potrzebom naszych klientów. Z dostawcami  negocjujemy twardo oczekując serwisu najwyższej jakości, ale zawsze gramy uczciwie i etycznie.